Psihoedukacije


I danas u opštoj populaciji, postoje brojne predrasude, neznanja, mitovi i pogrešna uverenja o mentalnom zdravlju i poremećajima. Psihoedukacija nam pomaže da se edukujemo i obrazujemo na različite teme koje se odnose na naše mentalno zdravlje. Psihoedukacija je danas deo psihološke pismenosti kao društvenog činioca zdravlja i kao pokretača intervencija koje daju pozitivan uticaj na zdravlje pojedinca i društva.

U današnje vreme opšte je prihvaćeno da oko 70% mentalnih poremećaja može biti dijagnostikovano pre 25. godine života (Kutcher S. et al. 2016). Da bi se efikasno rešavali problemi mladih osoba, važno je da se obrazovanje o mentalnom zdravlju ukomponuje sa odgovarajućim psihoterapijskim intervencijama.

Ivana Koprivica Novi Sad Psihoterapija

Psihoedukativni rad u grupi usmeren je na pružanje osnovnih informacija o funkcionisanju ljudskog mozga, o željenim i neželjenim efektima lekova, obrađuju se najčešći mentalni poremećaji, faktori rizika za nastanak psihičkih i psihosomatskih bolesti, kao i brojne teme usmerene na razvoj zdravih potencijala ličnosti, partnerski odnosi, komunikacija, konflikti, slobodno vreme, traženje posla i druge teme za koje su mladi zainteresovani. Kreativni rad usmeren je na trening socijalnih veština, prepoznavanje i uvežbavanje veština verbalne i neverbalne komunikacije, vežbe percepcije, vežbe pažnje, pamćenja, kreativno rešavanje problema, rešavanje konfliktnih situacija itd...

U svakom trenutku me možete kontaktirati i obaviti informativni razgovor.